piątek, 31 marca 2017

Okulary przeciwsłoneczne w telewizji. Tak czy nie?

Chcesz wystąpić w telewizji w okularach przeciwsłonecznych?

To nie jest zły pomysł. To jest bardzo zły pomysł.

Dni są coraz dłuższe. Jest coraz cieplej. Coraz więcej czasu znowu spędzamy na zewnątrz – w pracy i w wolnym czasie.

Rośnie też prawdopodobieństwo wywiadu dla telewizji na świeżym powietrzu. Okulary przeciwsłoneczne chronią oczy przed mocnym słońcem, ale w telewizji nie wyglądają dobrze.

Okulary przeciwsłoneczne na pewno poprawiają samopoczucie osoby przed kamerą, ale są źle odbierane przez widzów. Oczy są najważniejszą częścią twarzy. Kiedy ich nie widzimy czujemy się nieswojo.

Oczy są zwierciadłem duszy. Przyjaciele częściej patrzą sobie w oczy niż nieznajomi. Zakochani nie mogą oderwać od siebie oczu.

Pracownicy ochrony, policjanci i agenci służb specjalnych używają ciemnych okularów, żeby ludzie nie wiedzieli gdzie patrzą. Policjanci drogówki w amerykańskich filmach noszą okulary lustrzane (aviatory) redukujące ryzyko konfliktu. Zdenerwowany kierowca nie widzi oczu policjanta tylko odbicie swojej twarzy – podświadomie kontroluje emocje i zachowanie.

Dobry kontakt wzrokowy poprawia komunikację – ociepla przekaz, budzi zaufanie i wzmacnia autorytet. Kiedy patrzymy rozmówcy w oczy czujemy, że lepiej go rozumiemy i lepiej odgadujemy uczucia.

Zdejmij okulary przeciwsłoneczne przed wywiadem dla telewizji na świeżym powietrzu. Jeśli słońce będzie zbyt intensywne, poproś operatora o ustawienie kamery w zacienionym miejscu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *