środa, 15 września 2010

Kolekcjonerzy kontaktów

Jedni kolekcjonują znaczki. Inni stare monety. Dziennikarze zbierają nazwiska i numery telefonów. Jeżeli kontaktujesz się z reporterami (lub masz taki zamiar), postępuj podobnie.

Większość dziennikarzy rutynowo zachowuje numery telefonów swoich rozmówców na wypadek, gdyby potrzebowali nawiązać ponowny kontakt. Wpisanie numeru telefonu do książki adresowej telefonu komórkowego to żaden kłopot.

W każdym newsroomie jest specjalna lista numerów telefonów bardzo ważnych osób, których próżno szukać w publicznych spisach.

Zawsze kiedy zadzwoni do Ciebie dziennikarz, zapisz jego numer, nazwę gazety, stacji telewizyjnej lub radiowej i adres e-mail. Gromadź informacje z podpisów pod artykułami na interesujące Ciebie tematy. Znając nazwisko dziennikarza łatwiej będzie Ci wyszukać adres e-mail. Niektóre gazety umieszczają dane kontaktowe w stopce redakcyjnej lub na witrynie internetowej.

Zostań kolekcjonerem nazwisk dziennikarzy i danych adresowych. Notatki z tych rozmów pozwolą Ci analizować przydatność poszczególnych kontaktów, ich historię, poruszane tematy itp. Szybko przekonasz się jak pożyteczna okaże się utworzona w ten prosty sposób lista medialnych kontaktów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *